20.08.2021Książki online dla każdego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie
  • projekt realizowany w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.
  • cel projektu - rozwój czytelnictwa i nowych form dostępu do literatury wśród mieszkańców województwa śląskiego m.in. Powiatu myszkowskiego ,zwiększenie atrakcyjności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie.
  • realizacja - umożliwienie mieszkańcom czytania książek elektronicznych (ebooków, audiobooków) dostępnych w Internecie.
  • dostęp do najnowszej literatury pięknej, popu­larn­onau­kowe­j i naukowej w wybranych przez koordynatora projektu – Bibliotekę Śląską – trzech platform internetowych:

Ebookpoint BIBLIO (firmy Helion) – platforma oferuje beletrystykę, literaturę z dziedzin prawa, ekonomii, księgowości, inżynierii, przewodniki i literaturę podróżniczą oraz cenione publikacje z branży IT wydawnictwa Helion oraz e- kursów.
    biblio.ebookpoint.pl
    IBUK Libra (Wydawnictwa Naukowego PWN) – serwisu oferującego zwłaszcza literaturę naukowa
    libra.ibuk.pl
    Legimi (firmy Legimi) – popularnej wśród bibliotek publicznych i ich czytelników bazy kilkudziesięciu tysięcy tytułów głównie literatury pięknej, uzupełnianej na bieżąco nowościami wydawniczymi, z zakupionym dostępem do ebooków poprzez aplikację.
    www.legimi.pl

A b y k o r z y s t a ć z e - b o o k ó w , w y s t a r c z y być/zostać czytelnikiem MiPBP w Myszkowie ul. Kościelna 27 lub filii i odebrać osobiście kod PIN niezbędny do założenia konta na wybranej platformie.
Serdecznie zapraszamy do korzystania

mbo.jpg mbo