19.05.2014Konkurs Recytatorski "Grunt to rodzinka"

12 maja w Muzeum Pro Memoria Edith Stein odbył się Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt.: „Grunt to rodzinka”, który wspólnie zorganizowali Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy – Filia nr 3 w Lublińcu oraz Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.
Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Edward Maniura – Burmistrz Miasta, p. Anna Jonczyk-Drzymała – z-ca Burmistrza, p. Pelagia Pradelok – dyrektor Banku Spółdzielczego, Sabina Skalska-Michalik – dyrektor ING Banku Śląskiego.
W zmaganiach o miano mistrza recytacji wzięło udział 19 dzieci z 10 lublinieckich przedszkoli.
Występy uczestników były oceniane przez Jury w składzie: Sabina Skalska-Michalik, Danuta Szulc, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 3, Edward Przebieracz, poeta, dziennikarz, wydawca – przewodniczący oraz Piotr Pasiak, dziennikarz z „Gazety Lublinieckiej”. W czasie przerwy podczas obrad komisji wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez Piekarnię Jan Kampa, Piekarnię Wojciech Pakuła oraz PSS Społem.
Po burzliwych obradach komisja nagrodę główną przyznała Igorowi Jaźwińskiemu z Przedszkola z Zespołu Szkół im. św. E. Stein w Lublińcu. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Zgoda z Miejskiego Przedszkola nr 8, a trzecie Bartosz Goyk z Miejskiego Przedszkola nr 3. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Włodarczyk (Miejskie Przedszkolne nr 6) i Mateusz Literacki (Miejskie Przedszkole nr 7).
Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, pozostali uczestnicy książeczki o Franklinie oraz pamiątkowe dyplomy.
Wspaniałe nagrody zostały zasponsorowane przez Bank Spółdzielczy, ING Bank Śląski oraz Burmistrza Miasta.
Na zakończenie słowa podsumowania i podziękowania wygłosili przedstawiciele organizatorów p. Joanna Brzezina, dyrektor MPBP w Lublińcu oraz p. Dariusz Przyłas, dyrektor Zespołu Szkół im. św. E. Stein.
Składamy serdeczne podziękowania wspó­łorg­aniz­ator­om Konkursu – Zespołowi Szkół im. E. Stein za patronat i wsparcie, sponsorom, jurorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.
Biblioteka składa również podziękowania pani Ewie Kupczyk właścicielce Kwiaciarni „Arnika” za wypożyczenie dekoracji kwiatowych.
Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy uczestnikom Konkursu, i zapraszamy za rok.

m_6.jpg m_6
m_9.jpg m_9