Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
15.09.2021Music-therapy-book. Koncert Piotra Wyleżoła
Jaworzno MBP

Music-therapy-book. Koncert Piotra Wyleżoła

23 września o godz. 17.00 zapraszamy na koncert Piotra Wyleżoła i Szymona Miki. Duet tworzą artyści należący do najw­ybit­niej­szyc­h muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat w rozmaitych projektach muzycznych, przemierzając sceny Polski i świata. Oboje są liderami autorskich projektów, mając na koncie dziesiątki nagranych płyt pod własnymi nazwiskami, a także u boku największych sław muzyki jazzowej. Wyleżoł i Mika w kameralnym formacie prezentują muzykę autorską silnie czerpiącą z muzyki klasycznej i szeroko pojętego jazzu, ale także nie boją się wykorzystywania w swoim repertuarze dzieł muzyki popularnej, do których tworzą niebanalne aranżacje, nadając im swoje unikalne brzmienie i charakter.

Piotr Wyleżoł profesjonalną karierę rozpoczynał podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany czy Ewy Bem. Wielokrotny laureat renomowanych międ­zyna­rodo­wych­ konkursów jazzowych. Od 2007 prowadzi klasę fortepianu w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Szymon Mika – jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Muzyk zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.

Artyści przedpremierowo zagrają utwory z nagranej właśnie swojej pierwszej autorskiej płyty.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 15 września od godz. 17.00. MUSIC_final_plakat.jpg

MUSIC_final_plakat.jpg MUSIC_final_plakat