17.09.2021 Z Łukaszem Wierzbickim ,,Książki czytamy i świat zwiedzamy’’ .

Łukasz Wierzbicki – znany i lubiany poznański pisarz, podróżnik, autor książek przygodowo – podróżniczych dla dzieci i młodzieży, przybył na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej do Rychtala, gdzie 16 września spotkał się z dziećmi klas I-III szkoły podstawowej.
Pan Łukasz w rewelacyjny sposób opowiadał o bohaterach swoich książek, a byli nimi m.in.: Kazimierz Nowak, który przed wojną przemierzył rowerem (ale też pieszo, konno) Afrykę; miś Wojtek z armii Andersa czy bohater najnowszej książki Wierzbickiego – Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki. Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. Pan Łukasz w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiadał o przygodach swoich bohaterów, a jego słowom towarzyszyły obrazy, dźwięki i mnóstwo rekwizytów, które gość przywiózł ze sobą.
Łukasz Wierzbicki zachęcał dzieci do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek, a nade wszystko - do realizacji swych marzeń, nawet tych, które wydają się bardzo odległe lub wręcz niemożliwe do spełnienia. Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego - tymi słowami motywował uczestników spotkania do podróży, niekoniecznie na koniec świata. Zachęcał do podróżowania za pomocą książek - bo to właśnie książki pozwalają nam dotrzeć w najdalsze zakątki Ziemi. Spotkanie z pisarzem zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, zadanie „Książki czytamy i świat zwiedzamy’’.

w10.jpg w10
w11.jpg w11