Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
2021-10-7
21.09.2021Grażyna Plebanek w Poznaniu
Poznań WBPiCAK

„Dojrzałość kobiet mnie fascynuje” wyznaje Grażyna Plebanek w jednej z ostatnich książek „Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach”.

Poznajemy nowe oblicza znanych z historii i fikcji literackiej postaci, z którymi pisarka wchodzi w relacje, dyskusje. Wskazuje na siłę, dojrzałość swoich bohaterek, bo są to kobiety, wśród nich - Grażyna - bohaterka poematu Mickiewicza, mitologiczna Lagertha - wojowniczka od wikingów albo Sara Pascoe współczesna stand-uperka...

Z kolejną książką „Bruksela” pójdziemy na spacer po tytułowym mieście.
Jest to subiektywny przewodnik po miejscach, których nie znajdziecie na liście najp­opul­arni­ejsz­ych europejskich zabytków. „To próby poszukiwania dzikości tuż obok centrum europejskiej praworządności”.

GrazynaP_fotEmilBilinski3.jpg GrazynaP_fotEmilBilinski3