Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2021-9-27
26.09.2021EKO-jesiennie… w bibliotece – „Pejzaż z mchu w barwach jesieni”
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież na eko-warsztaty tworzenia obrazów z mchu w barwach jesieni, organizowane w ramach cyklu „EKO- jesiennie… w bibliotece”, które odbędą się w poniedziałek 27 września w godz. 18:00-20:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają z mchu i przeróżnych darów lasu jesienne pejzaże w drewnianych obręczach różnego rozmiaru. Dowiemy się z czego i jak tworzyć takie prace oraz w jaki sposób trzeba je pielęgnować. Do przygotowania pejzaży wykorzystamy naturalne materiały w postaci mchów i porostów (barwiony chrobotek reniferowy, mech kępowy oraz mech w płatach), ozdobnych kawałków kory, dekoracyjnych korzeni, kasztanów, żołędzi i szyszek, huby, owoców jarzębiny czy głogu, suszonych traw. Gotowe obrazy to nowoczesne i stylowe elementy dekoracyjne, idealne do postawienia lub powieszenia (również w nieoświetlonych pomieszczeniach), które pozwolą poczuć domownikom jesienne klimaty.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona.

plakat_warsztaty_obraz z mchu II_węgrzce.png