04.10.2021Tydzień Zakazanych Książek 2021 - wystawa

W ramach tegorocznego Tygodnia Zakazanych Książek, który przebiegał pod hasłem „Książki nas łączą. Cenzura nas dzieli” W Ośrodku Kultury i Biblioteki przygotowano wystawę tematyczną.

Tydzień Zakazanych Książek jest świętem wolności czytania. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i wiąże się z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, zakazującej ograniczania prawa do wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń. Obchodzi się je na całym świecie od 1982 roku. Organizowane zwykle w ostatnim tygodniu września, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji oraz szkodliwość cenzury. Łączy społeczność – bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, dziennikarzy, nauczycieli i czytelników we wspólnym wspieraniu wolności czytania.

IMG_0735.jpg IMG_0735
jpg, 4.0 MiB, 3240x4320