Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew
2021-10-14
05.10.2021Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Pleszew BPMiG

Zapraszamy 14 października o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Filipem Springerem- reportażystą i fotoreporterem, autorem wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. “Miedzianka. Historia znikania”, “Wanna z kolumnadą”, “13 pięter”, “Miasto Archipelag”, “Źle urodzone”.

Filip Springer jest stypendystą Narodowego Centrum Kultury, Fundacji “Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Był nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński.

Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

W sierpniu 2019 r. ukazała się jego najnowsza książka “Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz”.

Moderatorem spotkania będzie Zuzanna Musielak-Rybak.

Springer.png Springer
png, 273 KiB, 636x901