08.10.2021Noc Poezji 2021 w Bibliotece Kraków!

XI edycja Nocy Poezji odbędzie się pod hasłem Siła poezji! Co nas czeka?

CO NAS CZEKA?
👉 Cykl podcastów STRZELAJĄC BRYLANTAMI, poświęcony życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
👉 12:00 – happening poetycki Zenona Fajfera „Liberty Poem” (Rynek Główny (między Wieżą Ratuszową a Studzienką Walentego Badylaka).
👉 15:00 – SPACER Z NORWIDEM, czyli wycieczka śladami wieszcza, który odwiedził Kraków niedługo przed wyjazdem na emigrację (start pod Filią nr 53, a koniec na kopcu Wandy).
👉 17:00 – Świrszczyńska nadal brzmi – dr Anna Marchewka opowie o poezji Anny Świrszczyńskiej, a wiersze z tomu „>Roztopiona we wszystkim<. Nienasycenie. Wiersze” (wyd. Universitas, Biblioteka Kraków) przeczyta Ziuta Zającówna. Prowadzenie: Andrzej Nowakowski (Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”).
👉 18:30 – uroczyste zakończenie konkursu z laureatkami: Agnieszką August-Zarębską i Martą Fihel | prezentacja zwycięskiego tomiku August-Zarębskiej „po jej wewnętrznej stronie”. Prowadzenie: Bronisław Maj, przewodniczący Jury. Wiersze laureatów przeczyta Ziuta Zającówna. (Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”).
👉 20:00 – promocja tomu wierszy Anny Skoczylas „Przeciąg” (wyd. Biblioteka Kraków, seria „Poeci Krakowa”). Wiersze zaprezentuje Jakub Kosiniak. Słowo wstępne: Elżbieta Zechenter-Spławińska. (Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”).
👉 20:30 – prezentacja tomów poezji (wyd. Biblioteka Kraków): Leszka Długosza, Eligiusza Dymowskiego, Krzysztofa Lisowskiego, Jadwigi Maliny, Jana Polkowskiego, Stanisława Stabry, Agnieszki Wiktorowskiej-Chmielewskiej, Zofii Zarębianki i Adama Ziemianina. Spotkanie z Poetami poprowadzi Bożena Boba-Dyga. Wiersze przeczytają: Lidia Bogaczówna i Jakub Kosiniak. (Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”).
….
Zadanie publiczne Noc Poezji finansowane ze środków Miasta Krakowa.

SLAJDER-1-1500x400.png

SLAJDER-1-1500x400.png SLAJDER-1-1500x400