Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
2021-10-12
11.10.2021Grzegorz Kasdepke – finał cyklu Fanfik-book
Jaworzno MBP

12 października o godz. 11.30, Miejska Biblioteka w Jaworznie zaprasza na spotkanie z jednym z najp­opul­arni­ejsz­ych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży – Grzegorzem Kasdepke. Autor debiutował w 1995 roku książką pod tytułem „Miasteczko misiów”. Na wielki sukces musiał jednak jeszcze poczekać. Osiągnął go 6 lat później za sprawą „Kacperiady”, którą uznano za Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY (Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych). Za publikację otrzymał także Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jednak najbardziej znanym bohaterem wykreowanym przez Grzegorza Kasdepke jest detektyw Pozytywka. Dużą popularnością cieszą się też pozycje o przygodach bliźniaków – Kuby i Buby. Poza literaturą młodzieżową i dziecięcą, Grzegorz Kasdepke zajmuje się również pisaniem scenariuszy do programów telewizyjnych, słuchowisk radiowych, a nawet seriali. Współpracował z producentami takich tytułów jak „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa” czy „Klan”.

Wydarzenie odbędzie się jako finał cyklu Fanfik-book, w ramach realizacji trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego zepewyd środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Fanfik_final_kasdepke.jpg

Fanfik_final_kasdepke.jpg Fanfik_final_kasdepke