26.10.2021Sieć na kulturę

Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie wraz z Filią w Łosiu brała udział w projekcie „Sieć na kulturę”. Projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju
i wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i pers­pekt­ywic­znyc­h zajęć oraz wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów. Biblioteka dzięki uczestnictwu w projekcie otrzymała cztery laptopy i dwa tablety.

IMG_4592.jpg IMG_4592
jpg, 5.4 MiB, 5184x3456