Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
2014-5-28
26.05.2014Wernisaż wystawy MYŚLI ULOTNE autorstwa Filipa Pelona i Zbigniewa Pelona
Opole MBP

mysli_ulotne.jpg

Widz stwarza świat dookoła siebie tzw. „twórczym patrzeniem”. To, co zobaczy zależeć może od jego wrażliwości, charakteru czy bagażu doświadczeń. Niedookreślone znaki graficzne w pracach inspirowanych tematem wystawy „myśli ulotne” mają pomóc widzowi spojrzeć w głąb siebie

FILIP PELON – urodził się w 1990 roku w Opolu. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Fryderyka Chopina w Opolu. Obecnie zajmuje się dyplomem na 5 roku Konserwacji Malarstwa na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP im. Jana Matejki w Krakowie. W marcu 2013 zwyciężył w konkursie inspirowanym twórczością Andy’ego Warhola pt. „Silver Warhol” pracą „6 minut”, organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, przy współpracy z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie.

ZBIGNIEW PELON – urodził się w 1963 roku. Mieszka i pracuje w Opolu. Studiował na ASP w Krakowie na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki i ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z malarstwa uzyskał w Pracowni Prof. Piotra Błażejewskiego i Prof. Wojciecha Kaniowskiego. Jest laureatem m.in. Nagrody Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu (2001), Nagrody Prezydenta Miasta Opola (2001), Grand Prix Salonu Jesiennego – Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego (2013).

mysli_ulotne.jpg mysli_ulotne