Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
Długa 13
18-400 Łomża
2021-10-28
02.11.2021Podsumowania konkursu literackiego “Eko-listy, czyli listy do Przyrody” w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów 28.10.2021 r.
Łomża MBP

W dniu 28 października w Hali Kultury w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pt. „Eko-listy, czyli listy do Przyrody”. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Tygodnia Pisania Listów odbywającego się w dniach od 9 do 15 października, we współpracy z Nadleśnictwem Łomża i Łomżyńskim Parkiem Krajobrazowym Doliny Narwi w Drozdowie. Skierowany był do uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Uczestnicy mieli za zadanie napisać odręcznie list do Przyrody o dowolnej tematyce.
Jury przy ocenie prac zwracało uwagę na: zgodność tematu pracy z przedmiotem konkursu, pomysł i oryginalność, poprawność stylistyczną i ortograficzną wypowiedzi pisemnej, ogólne wrażenie estetyczne. Na konkurs wpyno 37 prac.Konkursowi towarzyszył występ artystyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży oraz pokaz fragmentu filmu Zdzisława Folgi „Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi – Cztery pory roku”.
Wszystkim laureatom gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień, uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.
Szczegóły na stronie www.mbp-lomza.pl