04.11.2021"Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu" - wystawa malarstwa Małgorzaty Mizi

Tarnowska Biblioteka serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa znakomitej artystki z Krakowa - Małgorzaty Mizi, która zaprezentuje swoje metaforyczne obrazy w Galerii Niebieskiej MBP, przy ul. Krakowskiej 4. Wystawa pt: „Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu” będzie czynna od 4 listopada do 15 grudnia br. Wstęp wolny.

💥 Wernisaż odbędzie się 26 listopada (piątek), o godzinie 18.00.

dr hab. inż. arch. MAŁGORZATA MIZIA - malarka, architekt, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Głównym obszarem jej zainteresowań jest malarstwo sztalugowe i ceramika. W dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, prezentowanych m.in. w Willi Decjusza (2000) i Pałacu Sztuki w Krakowie (2010), zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu (2013), także w galeriach zagranicznych „Spire Studios” (2013) i „Bashas Walk” (2014) w Beacon NY, oraz „New Century Artists” w Nowym Jorku-Chelsea na Manhattanie (2013). Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, związkowych, poplenerowych. Stale uczestniczy w międ­zyna­rodo­wych­ plenerach inte­rdys­cypl­inar­nych, również zagranicznych.
Obrazy artystki znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria, Kanada, W. Brytania, Stany Zjednoczone).

karuzela_Mizia kopia.jpg karuzela_Mizia kopia
jpg, 1.3 MiB, 1920x1280