27.05.2014GIMNAZJALIŚCI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

14 maja 2014 roku Biblioteka Publiczna w Grodźcu gościła grupę pier­wszo­klas­istó­w z Zespołu Szkół w Grodźcu. Uczniowie poznali księgozbiór biblioteki oraz podstawowe informacje na temat zasad funkcjonowania biblioteki. Dowiedzieli się również na czym polega praca bibliotekarza, zapoznali się z katalogiem bibliotecznym oraz obejrzeli publikacje książkowe w tejże instytucji.
Stali bywalcy biblioteki służyli za przewodników dla swoich kolegów i koleżanek, którzy odwiedzili bibliotekę po raz pierwszy. Po kilku chwilach każdy dzierżawił w dłoniach wybraną przez siebie książkę.
Wg Marii Dąbrowskiej książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji. Z takim przesłaniem uczniowie opuścili mury naszej biblioteki. Zadowoleni i zachęceni goście deklarowali powrót do biblioteki w niedługim czasie.
Zachęcamy wszystkie szkoły na terenie Gminy do odwiedzania biblioteki, w sprawie lekcji bibliotecznych prosimy o kontakt – kierownik Biblioteki Publicznej pani Katarzyna Gromala tel. – (63) 248 50 49

IMG_1394.jpg IMG_1394
jpg, 3.6 MiB, 4320x3240