04.11.2021Poznajemy roboty

„Poznajemy roboty” — pod tym hasłem upłynęło czwartkowe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Ropie (28.10.2021 r). Pan Daniel Sokołowski, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach i prowadzący zajęcia, przyjął zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ropie, która warsztatami o robotach włącza się w obchody stulecia urodzin Stanisława Lema, jednego z najp­oczy­tnie­jszy­ch pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.
Kuchenne, sprzątające, przemysłowe — roboty występują niemal w każdej sferze naszego życia. Jednak co roboty mają wspólnego z kodowaniem? W kodowaniu niezwykle ważne są precyzyjne instrukcje, polecenia oraz komendy. Robot nie jest od razu „inteligentny”, potrzeba pracy informatyków, aby zaprogramować jego zachowanie. Czy to trudne zadanie? Takie pytanie można zadać młodym pasjonatom nowych technologii, którzy świetnie bawili się wykorzystując Ozoboty i Photony do nauki kodowania i programowania. Mali mistrzowie kodowania uczyli Photony pokonywać kolejne wyzwania, poruszać się w różnych kierunkach, rozpoznawać kolory i omijać przeszkody, a wykorzystując puzzle, kartki i pisaki, układali skomplikowane trasy dla Ozobotów. Poprzez zabawę aktywnie uczyli się podstaw programowania, rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie.

IMG_4599.jpg IMG_4599
jpg, 7.4 MiB, 5184x3456