Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
2021-11-10
08.11.2021OPF - Agnieszka Maruszczyk
Poznań WBPiCAK

OTWARTA PRACOWNIA FOTOGRAFII zaprasza na spotkanie z Agnieszką Maruszczyk - laureatką Grand Prix Wielkopolska Press Photo 2020.

Agnieszka Maruszczyk - fotografka urodzona i mieszkająca w Poznaniu. Dokumentalistka, czasem fotograf uliczny, podróżniczka, mama pracująca nad osobistym długoterminowym projektem "Boyhood" fotografując swojego syna Jana. Fotografuje głównie w czerni i bieli, kierując obiektyw przede wszystkim w stronę ludzi. Wyróżniana i nagradzana w konkursach w Polsce i zagranicą, m.in. w Wielkim Konkursie Fotograficznym NG, Wielkopolska Press Photo, Sony World Photography Awards czy Smithsonian Photo Contest.