Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Abecadło
Olsztyn MBP

baner_ww.jpg

Warmińska Wstęga

Czy Król Ryb żyje w warmińskich wodach? Czy w lasach mieszkają psotne Kłobuki? Co słychać u zatroskanego Smętka? W których jeziorach odnajdziemy Topniki? Odpowiedź na powyższe pytania możecie odnaleźć w niezwykle bogatej literaturze naszego regionu. Zachęcamy Was do odkrywania starych, ludowych opowieści zasłyszanych od rdzennych Warmiaków. Zapewne większość z nich odnajdziecie na półkach naszej Biblioteki.

W dniach od 1 do 7 czerwca będziemy obchodzić wyjątkowe święto literackie. :)😊

Proponujemy naszym najmłodszym czytelnikom udział w Dniach Literatury Dziecięcej, których idea polega na promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Głównym założeniem jest zainteresowanie dzieci, nauczycieli, rodziców literaturą kierowaną do najmłodszych czytelników.

Co roku inna myśl przewodnia oraz inne hasło inspirują nas do poznawania literatury oraz jej przeżywania.

W tym roku będziemy przypominać warmińskie baśnie, podania i legendy. Zapraszamy do wspólnej zabawy pod hasłem "Warmińska Wstęga".

Z tej okazji filie dziecięce MBP przygotowały specjalną ofertę zajęć adresowanych do najmłodszych.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie www.mbp.olsztyn.pl.

W pierwszym tygodniu czerwca odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń dla najmłodszych. Warto zwrócić uwagę na:

1. Dzień Dziecka Na Warmińską Nutę

2. Premiera filmu "Warmińska Wstęga, czyli Tryptyk znad Łyny", autorstwa olsztyńskiej pracowni filmu i animacji - Studio Ruchome Obrazki

3. Baśniowa Warmia utkana słowem Ireny Kwintowej - projekt edukacyjny realizowany w 100. rocznicę urodzin pisarki

4. VII Osiedlowa Parada Bajek na Osiedlu Kormoran

5. Konkurs plastyczny "Warmińska Wstęga"

6. TU się czyta! Czytuś odwiedza Radio Olsztyn

plakat+warmińska+wstęga.jpg