22.11.2021Mała książka - wielki człowiek!

Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością informujemy, że grodziecka Biblioteka uczestniczy w kolejnej edycji projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi i obejmuje dzieci przedszkolne.

Każde dziecko urodzone w roczniku 2015-2018, które odwiedzi naszą Bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

Książkę „Pierwsze czytanki dla…”– to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.
Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 otrzyma od nas niespodziankę.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce jakim jest Biblioteka na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Serdecznie zapraszamy !!!
mała książka wielki człowiek.jpg

mała książka wielki człowiek.jpg mała książka wielki człowiek