29.11.2021Kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym

Biblioteki Publiczne Gminy Łososina Dolna , serdecznie zapraszają dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami do bibliotek i udziału w kolejnej edycji projektu "MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Zapraszamy :
Biblioteki czynne.jpg

Biblioteki czynne.jpg Biblioteki czynne
Mała Książka ...jpg Mała Książka ..
unnamed.png unnamed
png, 43 KiB, 314x207