Rodzaj wydarzenia

literackie

2021-12-15
01.12.2021Spotkanie autorskie online ze Zbigniewem Rokitą.
Lipowa GBP

Bardzo miło nam poinformować, że już 15 grudnia, o godzinie 17:00 odbędzie się na profilu naszej biblioteki na Facebooku spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem podwójnej Literackiej Nagrody NIKE 2021.
Spotkanie transmitowane będzie na żywo - zachęcamy wszystkich do oglądania oraz zadawania pytań.
Zbigniew Rokita – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz "Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium" (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.
zdjęcie w tle- Rokita.jpg

zdjęcie w tle- Rokita.jpg zdjęcie w tle- Rokita