02.06.2014Odjazd trzeci!

Logo portalu

Po raz trzeci Świecie wzięło udział w odjazdowej akcji. Miłośnicy książek, czytania, bibliotek i oczywiście rowerów wyruszyli w rajd do Czapel.

24 maja o godzinie 10:30 ruszyliśmy spod siedziby „Nowej Biblioteki”, to znaczy z placu budowy przy ul. Sienkiewicza. 8-kilometrowa trasa powiodła nas do Filii nr 4 w Czaplach. Pani Ela, kierownik filii, już czekała z transparentem, który przygotowali czytelnicy razem z bibliotekarzami. Każdy wyraził swoją wizję odjazdowego bibliotekarza. Trzeba przyznać, że twórcy wyobraźnię mają bogatą! Trasa łatwa nie była, a to za sprawą temperatury - słońce piekło bezlitośnie. Na szczęście niezastąpiona Pani Ela załatwiła nam lokal klimatyzowany. ;-) W cieniu filii, przy dźwiękach natury, czekały suto zastawione stoły. Po trudach podróży mogliśmy odpocząć, posilić się, zrelaksować. Gdy złapaliśmy oddech przenieśliśmy się nad jezioro. Widoki piękne, a ptaki prześcigały się, który dźwięczniejszą melodią powita przybyłych. Ach co to był za chillout. Posiedzieliśmy na pomoście, pobujaliśmy się na huśtawkach, wymieniliśmy książkami, myślami, pomysłami oraz doświadczeniami. Upiekliśmy kiełbaski przy ognisku a potem musieliśmy uciekać, bo zerwał się silny wiatr i nadciągały czarne chmury zwiastujące burzę. Na szczęście udało się wrócić przed nawałnicą. Było wesoło, przyjemnie i kreatywnie, szczególnie, kiedy zwijając wcześniej urwany kawał papieru toaletowego, musieliśmy opowiedzieć o sobie. Szczęśliwi Ci, którzy zadowolili się skrawkiem. ;-) Mówiąc krótko, czapling zaliczamy do udanych! :-)

Oprac. Joanna Gibas