02.06.2014Cuda, dziwy… czyli Noc w Bibliotece

Niesamowite i dziwne rzeczy działy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w nocy z 16 na 17 maja. Najpierw okazało się, że ktoś dokonał kradzieży i zginęły cenne książki. Przybyłe na za spotkanie dzieci poproszone zostały o pomoc w ich odnalezieniu. Pikanterii całej sytuacji dodawał fakt, że nie wiadomo było czy złodziej jest jeszcze na miejscu czy już opuścił nasz lokal. W trakcie poszukiwań zaczęły się dziać dziwne rzeczy… Kiedy uczestnicy spotkania szukali tajnego hasła reszta książnicy przeszła jakieś dziwne przeobrażenie: pojawił się "Tunel Strach" i "Tunel Grozy", słychać było jakieś tajemnicze kroki i odgłosy czasem ktoś krzyczał, a czasem ryczała jakaś straszna bestia. Nawet niedźwiedź ukrył się gdzie między książkami. W piwnicy natomiast czekał na nas duch Grzegorz, który próbował straszyć, jednak okazał się bardzo przyjazny i razem z Oliwia i Karoliną zawędrował do sypialni.

Kiedy skradzione książki zostały odnalezione (były to dwie części "Magicznego Drzewa" Andrzeja Maleszki) przed nocnymi markami stanęły kolejne zadania: wykonanie świecącej, magicznej kuli oraz ułożenie puzzli. Jak się okazało nie była to zwykła układanka: aby odkryć obrazek należało wykonać dane polecenie. Tym razem rozwiązaniem okazała się okładka kolejnej części "Magicznego drzewa". Mijała pierwsza w nocy, a nasi goście nadal byli pełni werwy i sen wcale nie wchodził w rachubę w związku z tym przystąpiliśmy do wykonania kolorowych lampionów metodą decoupage. Gdy kolejne warstwy farby schły uczestnicy spotkania czytali na głos najnowszą część przygód Kukiego i jego przyjaciół "Gra" A. Maleszki. Już świtało kiedy zasnęły ostatnie dziewczynki. Nic dziwnego, że pobudka o 800 rano okazała się taka okrutna dla uczestników "Nocy w bibliotece". Zaspane, ale zadowolone dzieci po ósmej "powlokły" się do swoich łóżeczek, deklarując obecność za rok.

Oprac. Wioletta Duda