02.06.2014Po premierze spektaklu „Miłość Ci wszystko wybaczy...”

Logo portalu

Grupa teatralna „Pogromcy sceny” działająca przy MBP wystawiła małą sztukę teatralną o zabarwieniu komediowym pt. ”Miłość Ci wszystko wybaczy…”. Premiera miała miejsce 20 maja (wtorek) w czytelni biblioteki. Publiczność dopisała – prawie wszystkie miejsca były zajęte. Sama sztuka teatralna składała się z 4 części – krótkich skeczy obrazujących różne oblicza miłości lecz z przymrużeniem oka. Wielu bohaterów, dużo wątków połączył jeden motyw przewodni czyli omawiana „miłość”. Najkrócej ujmując: były rozważania dotyczące uczuć na różnych etapach życia; na podstawie m.in. parodii mitu „Odyseusz i Penelopa” czy „Marian i Hela” w odświeżonej formie. W przedstawieniu udział wzięły same dziewczyny w wieku 11-14 lat, wcielały się również w role męskie co dodatkowo podkreśliło komediowy charakter sztuki.

Oprac. Katarzyna Krzemińska