16.12.2021"W słowach utopieni..."

W miniony czwartek, 25 listopada 2021 roku, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się wręczanie nagród w Konkursie Poetyckim "W słowach utopieni..". Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Raciszynie oraz nasza Biblioteka. W tegorocznej edycji uczestnicy zmagali się z hasłem: "Człowiek musi jeść, pić i ubierać się – reszta jest szaleństwem” – S. Lem.
W I kategorii wiekowej (do 11 lat) zgłoszone zostało 1 opowiadanie, w II kategorii wiekowej (12 - 15 lat) zgłoszone zostały 4 prozy i 27 wierszy, w III kategorii wiekowej (powyżej 16 lat) odnotowano 3 prozy i 8 wierszy. Jury konkursowe w składzie: Adam Piotrowski (przewodniczący jury), Marta Kucharska, Anna Kubarycz oraz Małgorzata Wolna wyłoniło 8 laureatów w trzech kategoriach wiekowych.
I kategoria - do 11 lat
wyróżnienie – Zofia Kulbat (Bogumiłowice)
II kategoria - 12 -15 lat
Wyróżnienie – Julia Schabowska (Zamoście Kolonia)
Wyróżnienie – Zuzanna Dziadak (Działoszyn)
III miejsce – Olga Mordalska (Trębaczew)
II miejsce – Magdalena Schabowska (Zamoście Kolonia)
III kategoria - powyżej 16 lat
III miejsce – Dariusz Kuśmierek (Sulmierzyce)
II miejsce – Marian Konieczny (Działoszyn)
I miejsce – Magdalena Jura (Makowiska)
Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Raciszynie wyrecytowali wiersze laureatów.
Jak co roku patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Pan Rafał Drab.

3.jpg 3
jpg, 290 KiB, 2048x1365