Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Filia nr 4
12.01.2022Fajna ta Polska! Spotkanie z podróżnikiem Cezarym Mirowskim
Opole MBP

Polska.jpg

🧳 Spakuj bagaże i wsiądź w auto. Kieruj się na wschód i uważaj na zjazdy z autostrady. Nocuj tam, gdzie zastanie cię zmrok. Miej plan, ale nie trzymaj się go kurczowo. Rozglądaj się wokół siebie i improwizuj – przewodniki turystyczne nie wymieniają wszystkich atrakcji. Zatrzymuj się, gdy widzisz piękny krajobraz. Podziwiaj kolor światła podczas „złotej godziny”. Rozmarz się. Zgub się. Błądź.
🚗 Zacznij od Jury: Ogrodzieniec, Ojców, jedź dalej: Lanckorona, Solina, Bieszczady. W górę mapy: Roztocze, spływ Wieprzem, Zwierzyniec. Podziwiaj starówki Zamościa i Sandomierza. Odwiedzaj cerkwie, muzea ikon, meczet w tatarskiej wiosce. Daj się wciągnąć biebrzańskim bagnom, przejrzyj się w mazurskim jeziorze, wygrzej kości w bani. Zjedz coś, czego nigdy nie jadłeś, posłuchaj śpiewnych akcentów, poczuj jak pachną tamtejsze poranki. Nigdzie się nie śpiesz, daj sobie czas.
🗺️ Cezary Mirowski, nasz czytelnik, stały bywalec i uczestnik spotkań podróżniczych, przeszedł naturalną drogę od słuchacza do prelegenta. Kocha podróże – dużo jeździ, dużo czyta, inspiruje się przygodami innych. Pandemia sprawiła, że musiał przekierować swoje podróżnicze zainteresowania na rodzime zakątki. Podczas dwóch wakacyjnych sezonów zwiedził znaczną część naszego kraju – podróżując nieśpiesznie, z ciekawością, przekonując się, że całkiem fajna ta Polska.
❗ Liczba miejsc ograniczona Aby wziąć udział w spotkaniu na żywo (w siedzibie biblioteki), należy zapisać się na listę uczestników (☎️ numer tel. 512-370-509).
❗ UWAGA!
W związku z sytuacją epid­emio­logi­czną­ i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez podczas wydarzenia będzie obowiązywał reżim sanitarny. Uczestnicy będą mieli obowiązek zakrycia ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywania dystansu oraz wypełnienia ankiety dot. stanu zdrowia.

Polska.jpg Polska