12.01.2022GRANT DLA LUBITEKI W RAMACH PROGRAMU „MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

Z wielką radością informujemy, że w ramach IV edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” Zarząd Fundacji ORLEN zadecydował o przyznaniu Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu grantu w wysokości 20 000 zł na realizację projektu „LUBI MI SIĘ TU HISTORIĘ POZNAWAĆ”.
Głównym celem naszego projektu jest budowanie lokalnego patriotyzmu i poszerzanie wiedzy o historii Lublińca. Przed nami uroczystości związane z obchodami 750-lecia powstania Lublińca i chcielibyśmy poprzez działania przybliżające społeczności dzieje miasta, obudzić poczucie wspólnoty, nadać obchodom właściwą rangę, wypromować historię i zachęcić do jej aktywnego celebrowania.
W Muzeum Śląskim w Katowicach, odbyła się uroczysta finałowa gala wręczenia grantów dla społeczności lokalnych w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi". Najwyższą ocenę otrzymały te inicjatywy, które przyczynią się do pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, zaangażują mieszkańców oraz wyróżniały się oryginalnością projektu.Cieszymy się niezmiernie, że to właśnie nasz pomysł znalazł się wśród najwyżej ocenionych i już teraz zapraszamy do udziału!
Projekt bez tytułu.png

Projekt bez tytułu.png Projekt bez tytułu
png, 4.0 MiB, 2000x1600