Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
13.06.2014Spotkanie z Jolantą Jasińską-Mrukot
Opole MBP

mrukot_baner.jpg

JOLANTA JASIŃSKA-MRUKOT – absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorantka Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Kulturoznawstwa. Całe życie zawodowe związana z dziennikarstwem. Od kilkunastu lat dziennikarka Nowej Trybuny Opolskiej. Opublikowała kilkaset artykułów prasowych, w tym wiele reportaży.

Historie z palca niewyssane. Reportaże społeczne – zbiór tekstów Jolanty Jasińskiej-Mrukot publikowanych przez lata na łamach Nowej Trybuny Opolskiej, które w książkowej postaci nabierają głębszego wymiaru. To reportaże, których bohaterami jesteśmy my – mieszkańcy Opolszczyzny. Przedstawiają problemy ważne i uniwersalne. Przesycone są empatią, wrażliwością, życzliwym zain­tere­sowa­niem­ i otwartością autorki.

(...) wszystkie reportaże społeczne stanowiące zawartość tej książki nie zostały uporządkowane chronologicznie, zgodnie z czasem ich powstawania. Doszliśmy do wniosku, że każdy z tych problemów jest na tyle uniwersalny i na tyle ważny, że czas nie gra tu roli. Wszystkie te historie opowiedziane przez autorkę bronią się same kalibrem poruszanych spraw. Zważ na to, Czytelniku, że nie jest to zestaw tekstów tuzinkowych i spróbuj zagłębić się w ich przesłanie. Jeśli to zrobisz, spotka Cię to, co - jak przypuszczam - przyświecało autorce w trakcie pisania każdego z tych tekstów z osobna: chęć dotarcia do pokładów dobra, jakie tkwią w każdym człowieku i przed którymi większość społeczeństwa się broni.

(od Wydawcy)

mrukot_baner.jpg mrukot_baner