21.06.2014Tytuł „Super Taty” zdobył tata Grzegorz z córkami Mileną i Martyną

Logo portalu

Po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu zorganizowała "Dzień Ojca z Biblioteką". Tym razem miejscem rodzinnych potyczek było gospodarstwo agroturystyczne "Eden" w Kozłowie. Choć od samego początku nad naszymi głowami wisiały deszczowe chmury, to piękna sceneria miejsca i pogoda ducha uczestników sprawiły, że nawet kropla deszczu nie zakłóciła zabawy. W trwającym prawie cztery godziny piku rywalizowało dziewięć drużyn (tata z dzieckiem lub dziećmi). Sprawdzali oni swoje umiejętności m.in. w "Biegu kelnerów", "Krocionogu", "Wyścigu z książką" czy na "Torze bomb wodnych". Trzeba było również zidentyfikować swoje dziecko po kukaniu. Co jak się okazało nie było takie proste i nie zawsze tatuś wybrał swoje dziecko, ale jak wiadomo "wszystkie dzieci są nasze" (na wszelki wypadek zapobiegliwi tatusiowie zapowiedzieli domowy trening kukania przed kolejnym Dniem Ojca). Były również zabawy z chustą animacyjną, "Dobranocka" oraz oczywiście "Balonowa gonitwa". Specjalną atrakcją spotkania była jazda konna, która bardzo ucieszyła dzieci (i niektóre nasze koleżanki).

Zwycięzcą tegorocznego "Dnia Ojca z Biblioteką" został tata Grzegorz Kowalski z córkami Mileną i Martyną. Na zakończenie spotkania, organizatorzy zgodnie stwierdzili, że wszyscy ojcowie zasługują na tytuł „Super Taty” – na co dostali poświadczenie na piśmie, a każdy z uczestników zabawy otrzymał upominek. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych pieczonych kiełbasek i burzliwy rozmów przy stole. Uśmiechy na twarzach tatusiów i ich pociech były dla nas najlepszą nagrodą. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok…

Oprac. Wioletta Duda

Logo portalu