Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
50.6666512 17.9224625
23.06.2014Zapraszamy na spotkania Przystań tęsknoty Realizowane w ramach projektu Spotkanie Odyseja
Opole MBP

Odyssey_baner.jpg

Spotkanie Odyseja to międzynarodowy projekt społeczno-artystyczny, w którym bierze udział 14 teatrów z 11 krajów Europy, z Polski jedynie Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smołki z Opola. Uczestniczący w nim artyści odbędą długi rejs statkiem od Bałtyku po Morze Śródziemne i zawitają do kilkunastu europejskich miast. W czerwcu przypłyną do Polski, by wspólnie wystawić spektakl muzyczno-plastyczny Waiting for the rain w reżyserii dyrektora OTLiA Krystiana Kobyłki. Projekt poświęcony jest współczesnym problemom, z którymi zmaga się Europa, a których korzeni można dopatrywać się w Odysei Homera. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu pragniemy stworzyć Przystań tęsknoty, w której przyjrzymy się losom Kresowiaków, ich pragnieniu powrotu do domu oraz poczuciu wyobcowania.

Więcej informacji: www.mbp-opole.art.pl

Odyssey_baner.jpg Odyssey_baner