07.04.2022Otwarcie wystawy

Dzisiaj odbyło się otwarcie wystawy Świat „Chłopów” – „Chłopi” w świecie, będącej częścią projektu „Chłopi FOREVER”, popu­lary­zują­cego­ powieść Władysława Stanisława Reymonta. Partnerami projektu są: Łowicki Ośrodek Kultury, PTTK Oddział w Łowiczu, Muzeum Guzików oraz firma Folkstar.

Wydarzenie organizowane zostało w związku z przypadającymi w 2022 r. 120. rocznicą publikacji powieści w odcinkach na łamach "Tygodnika Ilustrowanego", 100. rocznicą premiery pierwszej przedwojennej ekranizacji powieści, 50. rocznicą powstania serialu na podstawie powieści w reżyserii Jana Rybkowskiego, a także 155. rocznicą urodzin W. S. Reymonta.

Na wystawie w siedzibie biblioteki zaprezentowano zbiory regionalisty i kolekcjonera Zbigniewa Stania, założyciela Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich. Podczas wernisażu właściciel kolekcji opowiedział zebranym o swoich zbiorach, poszukiwaniach kole­kcjo­ners­kich­, podzielił się również ciekawostkami z planu zdjęciowego serialu „Chłopi”.

Wystawa prezentowana będzie do 7 maja 2022 r.

DSCN8184-001.jpg

DSCN8184-001.jpg DSCN8184-001