13.04.2022Świat „Chłopów” – „Chłopi” w świecie

Spotkanie z kolekcjonerem Zbigniewem Staniem
w Miejskiej Bibliotece im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu
20 kwietnia 2022 r., godz. 15.30

Miejska Biblioteka im. A. K Cebrowskiego zaprasza na spotkanie z kolekcjonerem Zbigniewem Staniem, założycielem i właścicielem Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich. Na spotkaniu p. Z. Stań opowie o tworzeniu i powiększaniu swojej kolekcji światowych wydań powieści „Chłopi” W. S. Reymonta. Podzieli się również ciekawostkami i anegdotami z planu zdjęciowego serialu, który nagrywany był m.in. w Lipcach i Pszczonowie.
Wydarzenie jest częścią projektu „Chłopi FOREVER”, popu­lary­zują­cego­ powieść Władysława Stanisława Reymonta. Partnerami projektu są: Łowicki Ośrodek Kultury, PTTK Oddział w Łowiczu, Muzeum Guzików oraz firma Folkstar.
Wstęp wolny.
plakat-spotkanie.jpg