24.06.2014Wystawa fotografii. Ptaki w obiektywie Zygmunta Strzeleckiego

Do połowy sierpnia będzie można odwiedzać galerię Biblioteki Publicznej w Końskich aby podziwiać wystawę uroczych fotografii ptaków, uchwyconych obiektywem Zygmunta Strzeleckiego. Autor jest znakomitym pejzażystą i wnikliwym obserwatorem przyrody. Z pozoru banalne fotografie popularnych ptaków nabierają w jego pracach wymiaru artystycznego. W salach bibliotecznej galerii wyeksponowano około 100 fotografii popularnych ptaków wodnych, polnych i ogrodowych „upolowanych” w niecodziennych ujęciach.
Zygmunt Strzelecki pochodzi z Końskich. Biblioteka Publiczna prezentowała już jego nostalgiczne fotografie koneckich ulic. Był kierownikiem Klubu Fotograficznego przy Powiatowym Domu Kultury w Końskich. Obecnie mieszka w Jeleniej Górze, ale w naszym mieście ma wielu przyjaciół z czasów szkolnych oraz znajomych wśród koneckich oraz świętokrzyskich artystów. Plakat-ptaki1.jpg

Plakat-ptaki1.jpg Plakat-ptaki1
jpg, 5.6 MiB, 3425x4961