19.04.2022Literacka Nagroda Warmii i Mazur „Wawrzyn 2021"

278233394_5343322945719022_3980729037681672864_n.jpg

Droga do marzeń i ich spełnienia często bywa wyboista. Powstaniu książki „Uroczysko” Aleksandry Dobies towarzyszyły przeróżne zawirowania. Dziś wiemy, że decyzja o jej wydaniu była jedną z ważniejszych w historii naszej instytucji. Pozycja, która przez wiele miesięcy znajdowała się w gronie najlepiej wypożyczanych i przez naszych czytelników została nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn”.

O główną nagrodę zawalczy z 4 innymi książkami autorów z naszego regionu, które ukazały się na rynku wydawniczym w 2021 r.:

„Teraz” Piotra Burczyka, Wyd. SIGNI
„Uroczysko” Aleksandry Dobies, Wyd. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
„Instynkt. O wilkach w polskich lasach” Anny Maziuk, Wyd. Czarne
„Czystka” Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Wyd. Czarne
„Informacja zwrotna” Jakuba Żulczyka, Wyd. Świat Książki
Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę ale także trwa plebiscyt czytelników. Zachęcamy wszystkich naszych przyjaciół do oddawania głosów. Nam – bibliotekarzom trudno jest dziś być obiektywnym.
Pamiętajcie, że przy głosowaniu należy potwierdzić oddany głos mailowo.

Jednocześnie zapraszamy tych niez­decy­dowa­nych­ do bibliotek, gdzie można wypożyczyć ”Uroczysko” i dzięki Oli poczuć smak „wyszeptanych po zmroku w ciemnych chałupach” opowieści o Warmii.

Do 16 maja możecie oddawać głosy!