Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2022-5-7
26.04.2022"Anioły dnia codziennego" - wystawa
Tarnów MBP

W sobotę 7 maja br., o godzinie 16:00 w Galerii Niebieskiej MBP (ul. Krakowska 4) odbędzie się wernisaż wystawy prac Zofii Gołebiowskiej-Tabaszewskiej pt: "Anioły dnia codziennego".
Serdecznie zapraszamy :-)

Zofia Gołębiowska-Tabaszewska - pochodzi z Bielska Białej, gdzie ukończyła Liceum Pedagogicznego, a następnie polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. W latach 1973-2005 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jako nauczyciel polonista. Od 1992 obok pracy pedagogicznej zajmuje się działalnością plastyczną. W 2005 roku została przyjęta w poczet artystów plastyków zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków "Sztuka Użytkowa" w Toruniu.
Ma na swoim koncie ponad 90 wystaw indywidualnych m. in. w: Tarnowie, Krakowie, Bochni, Myślenicach, Suchej Beskidzkiej, Bielsku Białej, Andrychowie, Warszawie, Nowym Wiśniczu. Brzesku, Trzebini, Dąbrowie Górniczej, Dębnie, Koszycach, Wolbromiu, Limanowej, Chełmie, Będzinie.