02.05.2022Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, przygotowała wystawę publikacji książkowych. Ekspozycja przybliża historię i postaci, którzy przyczynili się do powstania i uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po konstytucji amerykańskiej) ustawy zasadniczej.

Wśród tytułów wyeksponowanych publikacji znalazły się: Konstytucja 3 Maja opracowana przez J. Łojek, Konstytucja 3 Maja 1791 opracowana przez J. Koweckiego, Dzieje sejmu polskiego do roku 1939 W. Czaplickiego czy Historia ustroju i prawa polskiego.

Zachęcamy także najmłodszych czytelników do korzystania z wybranych pozycji książkowych: Konstytucja Polski dla dzieci, Polska. Droga do Niepodległości, Polak Mały. Wiersze patriotyczne A. Paszkiewicz, Ignaś opowieści patriotyczne W. Piaseckiej, Faustynka opowieści patriotyczne W. Piaseckiej.

Wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki. Wszystkie wyeksponowane woluminy są dostępne do wypożyczania dla Czytelników.

DSC04164.jpg DSC04164
jpg, 6.6 MiB, 5184x3888