10.05.2022PODWIECZOREK Z LITERATURĄ

W drugim dniu Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece odbył się „Podwieczorek z Literaturą” Już po godz. 16.00 nasza sala zamieniła się w scenę teatralną, gdyż rozpoczął się spektakl „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych z Leśnicy. W spektaklu gościnnie zagrała również uczestniczka koła teatralnego działającego przy LOKiR w Leśnicy. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role i doskonale wcielili się w grane postacie. To była dla wszystkich wspaniała uczta literacko – teatralna. Za swój występ młodzież została nagrodzona owacjami na stojąco. Po spektaklu dyrektor biblioteki Ewa Wiora przedstawiła interesującą prezentację o Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Zebrani goście przy kawie i słodkościach mogli wysłuchać o różnorodnych kierunkach działalności biblioteki. Pani dyrektor mówiła o księgozbiorze, kadrze bibliotecznej i o tym jak nasza gogolińska biblioteka zmieniała się przez te wszystkie lata. To było pierwsze takie spotkanie ale z pewnością „Podwieczorek z Literaturą” wpisze się na stałe w kalendarz naszej działalności, gdyż była to świetlana okazja aby miło spędzić wiosenne popołudnie.

Składamy serdeczne podziękowania opiekunom zdolnej młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych z Leśnicy, pani Ewie Przybyłek – Prus, pani Małgorzacie Lepich, oraz panu Tomaszowi Siciakowi, którzy tak profesjonalnie przygotowali to widowisko.

podwieczorek z literaturą jpg.png podwieczorek z literaturą jpg
png, 832 KiB, 1587x2245
DSCN0112.jpg DSCN0112