11.05.2022Prelekcja „Wpływ sztuki romantycznej na twórczość A. Mickiewicza”

We wtorek 10 maja 2022 r. w Miejskiej Bibliotece im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu odbyła się pierwsza prelekcja „Wpływ sztuki romantycznej na twórczość A. Mickiewicza”, w ramach projektu „Romantycznie - literacko i muzycznie - w działaniach biblioteki miejskiej w Łowiczu”. Projekt otrzymał dofinasowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program operacyjny „Ballady i romanse”).

Marzena Kozanecka – Zwierz, pracownik biblioteki, przedstawiła najważniejszych twórców epoki romantyzmu. Opowiedziała o przemianach w sztuce na przełomie XVIII/ XIX w. na przykładzie artystów hiszpańskich, francuskich, angielskich, niemieckich i polskich, w odniesieniu do muzyki, malarstwa, literatury. Przedstawiła założenia światopoglądu romantycznego i jego wpływ na twórczość II poł. XIX w.

Zadanie realizowane przez bibliotekę miejską przewiduje m.in. działania popu­lary­zato­rski­e dotyczące "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w 200. rocznicę pierwszego wydania, skierowane do szerokiego grona odbiorów - mieszkańców Łowicza i regionu.

Kolejna prelekcja „Romantyczny światopogląd w „Balladach i romansach”, którą zaprezentuje polonistka Elżbieta Skoneczna, odbędzie się 24 maja 2022 r. o godz. 15.30.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

DSCN8368-001.jpg

DSCN8368-001.jpg DSCN8368-001