12.05.2022PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE W LEŚNEJ

W poniedziałek, w ramach Tygodnia Bibliotek naszą filię w Leśnej odwiedziły Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania biblioteki, tajnikami zawodu bibliotekarza oraz podstawowymi informacjami dotyczącymi książki, przedszkolaki obejrzały poszczególne pomieszczenia biblioteki. Oprócz zagadek literackich, na które śpiewająco udzieliły odpowiedzi, na gości czekały podchody biblioteczne. Szukanie poszczególnych kopert w różnych miejscach biblioteki oraz kierowanie się wskazówkami udzielonymi w zawartych pytaniach, sprawiły dzieciakom niesamowitą frajdę. Przedszkolaki dowiedziały się również, że biblioteka to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książkę, ale także spotkać się z innymi czytelnikami, poszerzyć informacje z poszczególnych dziedzin wiedzy oraz skorzystać z gier planszowych.
Zapraszamy do odwiedzania naszych bibliotek 🙂

tb2.jpg
TB1.jpg