Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Filia nr 4

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
23-27 maja 2022
wstęp wolny
Wszystkie spotkania z podróżnikami transmitowane będą na profilu FB Filii nr 4: www.facebook.com .

„4 Strony Marzeń” to rodzinne spotkania podróżnicze, na których i dorośli, i dzieci będą się świetnie bawić! Inne światy kuszą wszystkich – niezależnie od wieku.

To fascynujące, że z punktu widzenia Aborygena, Japończyka czy Wenezuelczyka to my jesteśmy egzotyczni i niezwykli! Różnimy się od siebie, mamy inne doświadczenia, inaczej się zachowujemy i wyglądamy. I właśnie te różnice sprawiają, że podróżowanie jest najlepszą szkołą życia.

Podczas pięciu spotkań podróżniczych, dzień po dniu, będziemy namawiali dzieci do rozwijania pasji podróżowania i ciekawości świata, a rodziców do podróżowania razem z dziećmi. Północ, południe, zachód i wschód – w tych kierunkach będziemy się zwracać wraz z młodymi podróżnikami i zaproszonymi gośćmi, żeby patrzeć na fascynujący świat, jakże odmienny od tego, który znamy!

Przedstawiamy program naszego wiosennego podróżniczego cyklu, podczas którego odwiedzimy najdalsze z naszego punktu widzenia miejsca na świecie

23 maja (poniedziałek)

17:00 – Warsztaty dla małych podróżników: „Sztuka japońska” – teatr kamishibai „Nieznośne śmieci w oceanach” i warsztaty z origami
18:00 – „Japonia – archipelag niespodzianek”. O najciekawszych i najważniejszych elementach japońskiej kultury opowie Mateusz Świstak.
24 maja (wtorek)

18:00 – „Ameryka Łacińska – Podróże z Pazurem i merdającym ogonem”. Czy wygodnie podróżuje się z psem? I czy pies może ruszyć w podróż dookoła świata? O przeprawie przez Atlantyk i czteroletnim przemierzaniu trzech Ameryk opowiedzą Iza, Piotrek i Snupek Miklaszewscy („Podróże z Pazurem”).
25 maja (środa)

18:00 – „Na Antypodach, czyli gdzie?”. Michalina Kupper opowie o swojej wiel­omie­sięc­znej­ podróży po miejscach leżących dokładnie po przeciwnej stronie globu: Australii, Nowej Zelandii i Papui-Nowej Gwinei.
26 maja (czwartek)

18:00 – „Listy z Grenlandii” . Spotkanie z Adamem Jarniewskim. Czy codzienne życie nastolatki na Grenlandii bardzo różni się od tego w Polsce? I dlaczego na mroźnej i śnieżnej wyspie zamrażarka jest artykułem pierwszej potrzeby?
SPOTKANIE TYLKO W WERSJI ONLINE: www.facebook.com
27 maja (piątek)

17:00 – Warsztaty dla małych podróżników: „Odkrywamy dziką Arktykę” – głośne czytanie, zabawy i warsztaty dla dzieci
18:00 – „Ku Arktyce – na rowerze i z psem”. Przemierzenie całego Półwyspu Skandynawskiego na rowerze to nie lada wyczyn, a zrobienie tego w warunkach zimowych wymaga niezwykłego hartu ducha. Na szczęście był z nimi pies! Relacja Klaudii Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego („Dzika Droga”).
Serdecznie zapraszamy!

4-Strony-Marzen-na-strone.png 4-Strony-Marzen-na-strone