25.05.2022Wokół spełniania marzeń. Spotkanie z Joanną Jagiełło

27 maja o godz. 8.30 odwiedzi naszą bibliotekę Joanna Jagiełło – autorka powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań. Jej debiutancka publikacja, „Kawa z kardamonem”, została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Powieść zapoczątkowała poczytną i często nagradzaną „Serię kawową”. Podczas spotkania autorka opowie o swoim wielkim marzeniu – pisaniu oraz drodze, jaką przeszła przełamując niechęć otoczenia oraz uporze i determinacji, dzięki którym udało jej się dojść do celu. Mówiąc o własnych doświadczeniach autorka odniesie się także do książek, w których poruszyła temat samorealizacji.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu „Książka w obrazie” stanowiącego element 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Co autorów inspiruje?
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ksiazka_w_obrazie_jagiello-Copy.jpg

ksiazka_w_obrazie_jagiello-Copy.jpg ksiazka_w_obrazie_jagiello-Copy