Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2022-6-7
26.05.2022Promocja książki „Jan Amor Tarnowski” Krzysztofa Moskala
Tarnów MBP

7 czerwca br. o godz. 18.00 w Czytelni Czasopism Bieżących (ul. Krakowska 4, parter) odbędzie się promocja publikacji pt: „Jan Amor Tarnowski”, której autorem jest dr Krzysztof Moskal.
Publikacja „Jan Amor Tarnowski” została wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie inaugurując serię wydawniczą „Wybitni Tarnowianie”. Pomysł serii jako formy uczczenia 690. rocznicy lokacji Miasta zainicjowała Rada Osiedla nr 1 „Starówka” w Tarnowie.
Zapraszamy!

Z okładki:
Książka "Jan Amor Tarnowski, kasztelan krakowski i hetman wielki koronny" to opowieść biograficzna o najsłynniejszym z małopolskich Leliwitów. Chciałem w niej przybliżyć czytelnikom tę jedną z najw­ybit­niej­szyc­h postaci polskiego Złotego Wieku, ukazać w chronologicznej kolejności ważniejsze wydarzenia jego życia ze sfer: militarnej, politycznej, gospodarczej, kulturalnej, religijnej i rodzinnej z podkreśleniem jego aktywności związanej z Tarnowem i dobrami tarnowskimi.

Moskal_kalendarz kopia.jpg Moskal_kalendarz kopia