31.05.2022Doskonalimy się dla Was!

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu - Miejska Biblioteka Publiczna uzyskała dofinansowanie z Programu Narodowego Centrum Kultury BLISKO z projektem Biblioteka na językach – śladami mowy mieleckiej. Nasza Biblioteka znalazła się w czołówce – 13. miejsce – beneficjentów Programu z dofinansowaniem przekraczającym 120 tysięcy złotych. Dzięki tej dotacji możemy m.in. doskonalić nasze umiejętności i rozwijać naszą kreatywność, aby wspólnie z wami stworzyć magiczne trzecie miejsce.

W tym celu udaliśmy się mocną reprezentacją bibliotekarzy oraz naszych partnerów do
* Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu
* Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle.

Dwa majowe dni, które dzięki dofinansowaniu z NCK spędziliśmy poza naszą rodzimą biblioteką, przyniosły nam wiele pomysłów oraz przekonały nas o potencjale, który mamy w sobie.

Wyjazd studyjny został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Więcej informacji na stronie internetowej Biblioteki

nprcz-belka-nck-kolor-rgb.jpg

nprcz-belka-nck-kolor-rgb.jpg nprcz-belka-nck-kolor-rgb