03.06.2022„Drzewko pamięci i miłości”. Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

8 czerwca o godz. 10.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza uczniów szkoły podstawowej na spotkanie z Cezarym Harasimowiczem. Wydarzenie, noszące tytuł „Drzewko pamięci i miłości”, nawiązywać będzie do książki „Mirabelka”, opisującej podwórko, na którym wychowywał się autor. Powieść z perspektywy tytułowego drzewa, świadka wielu zdarzeń, przedstawia losy kilku pokoleń mieszkańców, łącząc osobiste wspomnienia z tym, co uniwersalne i ponadczasowe – miłość, potrzeba tolerancji, relacje rodzinne. Ważną rolę dogrywają tu również drobiazgi przywołujące wspomnienia i zapewniające naszą pamięć.
Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Książka w obrazie wpisanego w program 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatwna Biblioteka. Co autorów inspiruje? dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. C.-Harasimowicz.jpg

C.-Harasimowicz.jpg C.-Harasimowicz