03.06.2022 "Inicjatywy Społeczne Miasta Gogolin"

Wszystkie "małe" projekty zgłoszone do "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolin" zostaną zrealizowane - ich łączna wartość nie przekracza bowiem puli środków zarezerwowanej na ten cel! Natomiast o losie zadań prze­krac­zają­cych­ 10 tysięcy złotych zadecydują mieszkańcy Gogolina. Już 6 czerwca punktualnie o północy na stronie www.gogolin.pl ruszy głosowanie, mające na celu wyłonienie przedsięwzięć, które jeszcze w tym roku zostaną sfinansowane z budżetu gminy Gogolin.

Głosować można na:

📌 przedsięwzięcie pn. "Akcja sterylizacja – koty"
Zadanie obejmuje sterylizację kotów bezdomnych i właścicielskich w celu zmniejszenia bezdomności zwierząt w naszym mieście.

📌 przedsięwzięcie pn. "Bezpieczna i funkcjonalna strefa gry"
Zadanie polega na wymianie ogrodzenia wokół płyty boiska na stadionie w Gogolinie: demontażu starego ogrodzenia i montażu nowego.

📌 przedsięwzięcie pn. "Budka nietelefoniczna"
Budka nietelefoniczna będzie instalacją artystyczną, za pomocą której jej użytkownicy przeniosą się w przeszłość do dawnego Gogolina. Dzięki temu zadaniu mieszkańcy oraz turyści będą mogli poznać zakulisowe wątki rozmaitych zaszłości, połączą się z historycznymi postaciami, a także wysłuchają niesamowitych opowieści sprzed lat.

📌 przedsięwzięcia pn. "Książkomat – bliżej czytelnika"
Zadanie ma na celu zakup i montaż książkomatu, działającego na zasadach paczkomatu. Urządzenie będzie samoobsługowe, a czytelnik składający zamówienie poprzez katalog na stronie bibliotecznej lub telefonicznie, będzie mógł odebrać lekturę za pomocą kodu nawet poza godzinami pracy biblioteki. Tą samą metodą będzie można zwracać przeczytane już książki.

📌 przedsięwzięcie pn. "Modernizacja Zielonej Chatki na rzecz stworzenia miejsca spotkań dla dzieci i młodzieży"
Zadanie polegać będzie na zaprojektowaniu i rozpoczęciu prac budowlanych „Zielonej Chatki” w Parku Miejskim przy ulicy Ligonia.

📌przedsięwzięcie pn. „Warsztaty – uczymy się ratować życie”
W ramach zadania zostaną zorganizowane zajęcia szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z użyciem profesjonalnych sprzętów i akcesoriów, takich jak defibrylator, czy fantom. Szkolenie będzie skierowane do każdej grupy wiekowej i zostanie przeprowadzone przez przeszkolonych strażaków z OSP Gogolin.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem, głos może oddać każdy mieszkaniec Gogolina, który jest zameldowany w mieście na pobyt stały i ukończył 16 rok życia. Dopuszcza się możliwość oddania głosu na maksymalnie 3 projekty. Wyniki poznamy 1 lipca.

www.facebook.com

książkomat.png książkomat