24.06.2022Czy ze sznurka można wyczarować coś pięknego?

Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko trochę chęci i wizyta w bibliotece na warsztatach ,,Sznurkowe gwiazdy”. Listopadowe warsztaty ,,Sznurkowe gwiazdy” przeprowadzane były w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku oraz Bibliotece Publicznej w Harklowej. Uczestnikami byli dorośli i dzieci. W czasie warsztatów dla użytkowników dorosłych powstały choinki, bałwanki, obręcze. Zostały stworzone również anioły oraz gwiazdy w różnych rozmiarach i wzorach. Przy ich tworzeniu wykorzystywano sznurek skręcany oraz pleciony, który łatwo dawał się rozczesywać na końcach.
Z kolei dzieci spróbowały swoich sił w wyplataniu ozdób, które udekorowałyby ich choinki. Dodatkowo uczestnicy tych spotykań zrobili ,,Mikołaje”, a przy użyciu drewnianej obręczy z reniferem wykorzystali elementy makramy i stworzyli unikalną zawieszkę.
Biblioteka serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, która panowała na każdym ze spotkań.