24.06.2022Ferie w Bibliotece Publicznej w Pyzówce

Warsztaty papierowego witrażu, malowania światłem czy mozaiki szklanej oto atrakcje które czekały na dzieci w Bibliotece Publicznej w Pyzówce.W czasie ferii Biblioteka Publiczna wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Pyzówce zorganizowały dla dzieci warsztaty papierowego witrażu, dzieci dowiedziały się jaki wpływ ma światło na kolory, poznały średniowieczne rozety a efektem końcowym był własnoręcznie wykonany witraż. Z kolei 20 stycznia dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania światłem którego finałem była animacja z obrazów malowanych światłem do muzyki. W poniedziałek 24 stycznia odbyły się warsztaty mozaiki szklanej. Uczestnicy zapoznali się z dziejami i praktyką tworzenia mozaiki montowanej z elementów szklanych, kamiennych, ceramicznych czy kolorowych granulatów. Podczas zajęć praktycznych dzieci uczyły się projektować mozaikę w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów. Na koniec warsztatów wykonały mozaikę w postaci obrazu.