24.06.2022OgOgólnopolski Tydzień Czytania dzieciom

XXI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom upłynęła pod hasłem ,,Polscy autorzy dla klimatu". Artur Barciś, znany aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser i jednocześnie Ambasador Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, słusznie twierdzi, iż ,,czytając swojemu dziecku, mówisz mu więcej, niż myślisz". Do akcji włączyły się Biblioteki Publiczne w Ostrowsku i w Harklowej. Podczas spotkań z książką w bibliotece w Ostrowsku dzieci z klasy „0” wysłuchały opowieści o pracowitym piekarczyku z Elbląga. Z kolei dzieciom z prywatnego przedszkola „Bajkowy Świat” odczytano opowiadanie Małgorzaty Górnej pt.: ,,Prezenty". Dzieci. mimo iż lubią dostawać prezenty, stwierdziły, że własnoręcznie zrobione podarki na pewno ucieszą obdarowanych jak i samych ich wykonawców. Z kolei w Bibliotece Publicznej w Harklowej 4-ro, 5-cio i 6-tatki zapoznały się z opowiadaniem Rafała Witka pt. ,,Dobry pies". Dzieci mówiły o swoich czworonogach, deklamowały zapamiętane z treści utworu komendy, które psu wydawała bohaterka, ale nade wszystko z wielką rozwagą podkreślały jak ważna jest troska o każde zwierzę. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało imienny dyplom.