Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2022-6-29
28.06.2022EKO jest w modzie – czerwiec 2022: „Ekologiczny ogród permakulturowy”
Zielonki BP

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na czerwcowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 29 czerwca w godz. 18:00-20:00.

Wspólnej dyskusji i wymianie doświadczeń na temat funkcjonowania przydomowego ogrodu i sadu w zgodzie z naturą będą towarzyszyć warsztaty przygotowywania poidełek na upalne dni dla dzikich owadów zapylających – pszczół, trzmieli i motyli. Jest to alternatywa dla naturalnych zbiorników wodnych, z których korzystają owady pożyteczne, ale także oryginalny pomysł na upiększenie ogródka, balkonu czy parapetu. Podczas zajęć uczestnicy zaprojektują i stworzą poidełka w ceramicznych misach poprzez umieszczenie na płaskiej podstawce polnych kamieni różnej wielkości, gałązek drzew i krzewów, kawałów kory, szyszek oraz mchu lub roślin, które lubią wodę.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

plakat_eko-spotkanie czerwiec 2022.png