21.07.2014Akcja Zaczytani kolejny raz w Opolu

banerzaczytani.jpg

W naszej bibliotece do specjalnie przygotowanych walizek można oddawać książeczki dla dzieci, które przebywają w opolskich szpitalach, hospicjach i świetlicach środowiskowych. Wspólnie wyczarujemy uśmiech na buziach małych pacjentów. Pomóż naszej bibliotece i zostań ambasadorem Zaczytanych! Prosimy o książki w dobrym stanie, dostosowane dla dzieci i młodzieży.

Nasza biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii Zaczytani, której celem jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce miejsc, w których można zaczytać się i zapomnieć o chorobie.

Zaczytani to radosne Sówki, które szerzą czytelnictwo wśród najmłodszych i zachęcają rodziców pacjentów do czytania. Wśród ambasadorów znalazły się takie postaci jak Ania Wyszkoni, Krzysztof Skiba, Marta Wierzbicka, Marcelina, zespół Instytut, Sylwia Gruchała. Zaczytani otrzymali również Patronat Honorowy Małżonki Prezydenta Anny Komorowskiej.

Więcej o akcji pod adresem www.zaczytani.org

banerzaczytani.jpg banerzaczytani